Ako sa zbaviť faldíkov na bokoch...?

Autor: Michael Achberger | 28.8.2017 o 6:31 | Karma článku: 6,22 | Prečítané:  2541x

Väčšina žien má postavu v tvare hrušky. Čo to znamená? Trápia sa s väčšími bokmi, ktoré sa vytvárajú z nadbytku tukov. Tiež sa vás to drží ako kliešť? Mám pre vás zopár tipov, ako si tychto madiel zbaviť…

Možno premýšľate, ako rýchlo schudnúť z bokov, aby ste si mohli obliecť svoje obľúbené nohavice.. Alebo s tukmi v oblasti bokov bojujete už odnepamäti. Môže sa za to niekoľko faktorov. Vinu nemožno zvaľovať len na genetické dispozície, hoci hrajú veľkú úlohu. Veľké boky môžete mať v dôsledku nevhodnej stravy alebo ako pamiatku na tehotenstvo. Hoci odborníci uznávajú, že zhodiť z bokov je pekne tvrdý oriešok, dá sa nakoniec predsa len rozlúsknuť. Pomôže dobre známe pravidlo dlhodobého a zdravého chudnutia - upraviť jedálniček a začať vhodne športovať. Pri troche vôle a odhodlania pôjdu centimetre z vašich bokov ako po masle.

 

Šport vytvaruje krivky

Pravidelný pohyb (aspoň 2 - 3 týždenne po 45 minút) sa kamaráti s krásnymi bokmi. Najlepšiu službu vám urobia tie cvičenia, ktoré sú zamerané hlavne na spodnú časť tela. 

Viac partií v jednom

Boky sú partie, ktoré zasahujú do oblasti bruška, stehien a zadku. Aby sme sa ich zbavili, je dôležité trénovať všetky tieto partie, dodržiavať správny jedálniček a nezabúdať na kardio tréning, ktorým pálime tuky v celom tele. Bohužiaľ si nemôžeme vybrať, z ktorej partie budeme aktuálne tuky páliť, ale skôr alebo neskôr dôjde aj na tie bočné faldíky.

Tréning

Nie všetky z vás sa snažia o zhodenie bokov, niektoré ženy bojujú s nedostatkom kriviek a snažia sa boky zaguľatiť. Uvedené cviky možno použiť, či už pre redukciu bokov, tak aj pre ich zaoblenia, záleží na tom, aký spôsob tréningu si zvolíte. Ak chceme boky zhodiť, tak cviky vykonávame v rýchlejšom tempe, bez záťaže. Ak chceme zaguľatiť, tak cvičíme pomaly a najlepšie s nejakým zaťažením (činky, fľaše s vodou). Tréning vykonávame v 4 kolách a každý cvik po 20 opakovaniach.

 

Bočný vzpor

Ľahneme si na bok, oprieme sa o lakeť a zdvihneme panvu a bruško nad zem. Spevníme stred tela a s výdychom ideme zadkom dole smerom k zemi, ale na zem nepokladáme. Ideme tak nízko, ako zvládneme a následne zase späť, do počiatočnej polohy.

color="rgb(51, 51, 51)"

Horolezecká chôdza do kríža

Zaujmeme pozíciu vo vzpore, spevníme bruško a snažíme sa pritiahnuť ľavé koleno k pravej ruke, vrátime späť. Následne priťahujeme pravé koleno k ľavej ruke a opäť späť. Pri každom pritiahnutí vydychujeme a pri návrate do vzpore sa nadychujeme.

 

Bočný príťah kolena

Zaujmeme pozíciu vo vzpore, spevníme bruško, zadok a s výdychom pritiahneme ľavé koleno smerom k ľavému ramenu. Pri pritiahnutí sa hlavou mierne vytočíme ku kolenu. Vydychujeme pri príťahu.

Príťah kolena v bočnom vzpore

Ľahneme si na bok, zaprieme sa o lakeť spodnej ruky a druhú ruku dáme za hlavu. Nadvihneme panvu, spevníme bruško a s výdychom pritiahneme koleno k hornému lakťu. Chvíľu vydržíme a s nádychom vraciame koleno späť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Dostali ste vyšší účet za teplo? Na svedomí to môže mať váš sused

Príčin nedoplatkov v ročnom vyúčtovaní nákladov za byt môže byť veľa – chyba pri počítaní aj zlá batéria.

EKONOMIKA

Kočner a Rusko do väzby nepôjdu, rozhodol súd

Špecializovaný trestný súd rozhodoval viac ako osem hodín.


Už ste čítali?