Prečo sa vám v cvičení nedarí tak ako ostatným

Autor: Michael Achberger | 7.8.2017 o 6:27 | (upravené 10.6.2018 o 21:49) Karma článku: 2,99 | Prečítané:  974x

Cvičenie je samo o sebe náročné a vyžaduje si našu energiu, plánovanie i odhodlanie. Ak sa vyvarujeme týmto chybám, pôjde nám to oveľa lepšie! 

Nestratíme motiváciu, budeme viac v pohode a pripravení, pričom z cvičenia získame maximum! Poďme sa pozrieť na tieto tri veci, ktoré pred tréningom nerobte.

 

 

Stačí pár základných pravidiel, aby sme si udržali formu jednoducho a bez zbytočných komplikácií. Nie vždy ide všetko ideálne a často sa musíme sústrediť na viac vecí, pričom naše fitness zostáva pozadu. To je prirodzené. Avšak, keď si postrážime tieto tri jednoduché body, naše tréningy budú oveľa efektívnejšie!

1. Ťažké jedlá

Osobne preferujem cvičiť na poloprázdny žalúdok, keď ešte nemám hlad, ale už nie som najedený. Pri náročných cvikoch alebo polohách, keď sme hlavou viac dole sa nám môže urobiť nevoľno. Ale cvičiť hladný mi tiež nevyhovuje, a posledné jedlo, ktoré si pred trénigom dám, veľmi ovplyvňuje môj výkon. Takže odporúčam ľahké, výživné jedlá, ktoré vám dovolia sa po konzumácii do 45 minút v pohode hýbať.

 

2. Neprespané noci

Všetci vieme, ako náročné býva správne odpočívať. Nie vždy sa to darí a cvičiť by sme mali denne takže je jasné, že nie vždy sme tak akurát oddýchnutí. Avšak ak môžeme, neplánujeme workout hneď na ráno, keď sme naozaj unavení, vstávame s migrénou a necítime sa dobre. Radšej sa najedzte, dajte si ľahké kardio v podobe tanca alebo prechádzky a náročný workout nechajte na večer, až sa vám obnovia sily.

3. Cvičiť vysoko-záťažové kardio

Striedať kardio a záťažový workout je samozrejme dôležité, avšak nie v jeden deň, alebo s krátkym odstupom. Ak sa zrušíte pri behu, švihadle alebo akomkoľvek kardiu, ťažko vám potom ostane energia na svalovú záťaž. Pokiaľ chcete v jeden deň vykonávať ako kardio či HIIT, rozdeľte si to napríklad na dopoludňajší a večerný tréning. Môžete si ísť pred obedom zabehať a pred večerou dať silový tréning, čo je úplne v poriadku. Niektorým potom vyhovuje urobiť samotný workout na báze striedania kardia a záťaže, čo je úplne v poriadku, ak vám to sedí. Osobne mi toto nesvedčí a radšej sa sústredím na jeden typ záťaže, ale to je u mňa dané aj tým, že ako kardio sa venujem boxu a iným tréningovým aktivitám, u ktorých sa zadýchavam dosť dobre. Takže nemám potrebu dávať kardio ešte do silového tréningu, samotné cvičenie už idem čisto na báze posilňovania. Ale to je môj spôsob, ak vy bežne kardio v živote nemáte a nechce sa vám deliť tréningy na polovicu, môžete si zostaviť svoj tréningový plán týmto spôsobom. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SPIŠ KORZÁR

Pred povodňou v Starej Lesnej utekali dovolenkári aj miestni

Rekreanti skončili v škole, osadníci na úrade.

Píše Mikuláš Dzurinda

Únia sa musí zmeniť na federáciu (píše Mikuláš Dzurinda)

Aby Únia vzbudzovala nádej aj rešpekt.


Už ste čítali?