Chcela schudnúť, ale nepočúvala ma a tak nechudla...

Autor: Michael Achberger | 17.10.2016 o 6:21 | Karma článku: 5,53 | Prečítané:  1735x

Skúšať treba všetko. Pokiaľ to má zmysel a cítite sa z toho naozaj dobre. Všetko má ale svoje hranice a treba si uvedomiť, že čas nie je nekonečný, netreba ním plytvať a keď už sa o niečo snažíme, tak aby to malo efekt a zmysel.

Nech je príbeh mojej klientky dostatočne nápomocný v tom, že skúšať schudnúť sa dá rôznymi spôsobmi, ale len jediný je ten správny.

 

S dovolením mojej klientky vám poskytnem o nej zaujímavé informácie, z ktorých sa dúfam poučíte aj vy. Pre zachovanie anonymity jej dám fiktívne meno Jana.

 

Jana, 39 ročná žena, podnikateľka. Finančnou núdzou netrpí, spokojná v manželskom zväzku, nespokojná s postavou. Jej postava nie je enormne tučná, netrpí výraznou obezitou. Problémom je, že je vysoka a ťažká, ťažká ale kvôli tukom. Postava pôsobí neforemne, ako je vysoká, tak pôsobí mohutne. Relatívne úzke ramená, dopĺňa širší chrbát plný tuku, boky ochabnuté, postoj nerovný – ramená prepadnuté smerom dopredu. Zadok a nohy širšie, ale to je taký menší štandard v ženskom svete.

Nikdy nešportovala. Takú ženu spoznáte hneď na prvý pohľad – zlá konštrukcia tela, zlý postoj a mäkké svalové tkanivo, ani náznak viditeľnej svalovej hmoty. Celý svoj život sa spoliehala na to, že jej metabolizmus bude pracovať za ňu a cvičiť, či celkovo športovať to nie je pre ňu. Kávičky, posedávanie, starostlivosť o vlasy, nechty to áno. Je to samozrejme jednoduchšie sadnúť si a nechať sa obslúžiť. Keď ale žena sa o seba stará týmto spôsobom a na telo doslova kašle, tak celkový zjav je rozpačitý. Tak to bolo aj u nej. Nádherná tvar, dokonalý make up, extra starostlivosť o seba. Ale telo zanedbané. A vekom sama zistila, že asi bude musieť naozaj začať cvičiť, keď sa chce sama sebe páčiť. Za toto je patrí odo mňa poklona prinútiť sa. To nejde vždy tak ľahko.

 

Ako postupne je pribúdali roky od mladosti, tak skúšala rôzne spôsoby, ktoré schudnú za ňu. Stovky eur nechala za rôzne krémy na chudnutie, však stačí natrieť a chudne sa už nejako samo... Nepomohlo. Špeciálne masáže? Nepomohli... Skúšala už aj cvičiť na strojoch, ktoré cvičia za ňu. Výsledok? Nula, bez účinku.

 

Tak so sebazaprením sa prihlásila ku mne na odporúčanie svojej kamarátky - mojej klientky. Keďže nemala žiadne zdravotné problémy, nastavil som jej štandarný spôsob chudnutia modifikovaný na jej možnosti. Chodila mi cvičiť tri krát do týždňa ráno. To vždy dodržala. Mimo toho som jej odporúčal chodiť najviac dva krát na kardio tréning a prípadne zaradiť aj nejakú ďalšiu prirodzenú športovú aktivitu. Po čase som zistil, že mimo tréningov nič iné nerobila. Teda jej energetický výdaj mimo tréningov sa zvýšil iba minimálne. Diétu mala nastavená racionálne, ale ona ako pohodlná žena stravujúca sa v reštauráciách, sa nevedela prinútiť jesť pravidelne, pripravovať si jedlo, nechcela sa vzdať vínka k večery. Takže výsledok bol taký neúplný. Nespokojný som bol aj aj ona. Nevedela pochopiť, že cvičením to len začína. Tak sme ukončili spoluprácu.

 

Keďže moja klientka bola jej kamarátka, tak som mal informácie o nej, ako sa ďalej pokúša chudnúť. Napríklad zverila sa do rúk „odborníka“, ktorý jej raz za dva týždne čistil črevá. Samozrejme bez výsledku, až na to, že ohrozila tým priamo svoje zdravie.

 

Keď sa jej nepodarilo schudnúť bezbolestne, zase sa odhodlala ma osloviť, že teda skúsime to ešte raz. Ale ľahšie sa povie, ako vykoná. Najprv snaha, zaradiť aj kardio tréningy, potom výhovorky, že nemá čas a o strave ani nehovorím. Horšie je, že aby ma nesklamala, tak mi klamala , že dodržiava režim. Nedodržiavala, tak tentoraz som je ja sám navrhol, že to nemá zmysel a radšej nech si užije život aj s kilami navyše, ale nech sa radšej tým netrápi.

Ako čas ubiehal, tak som zistil o nej, že už skúsila nový laser pre problémové partie, zmrazovanie tukov, alebo ľadovú jaskyňu, kde pravidelne si chodila sadnúť a mrznúť s cieľom schudnúť. Neschudla. Navyše po roku, ako sme spolu nekomunikovali, tak pribrala. S tým po tretí krát prišla za mnou, že nič jej naozaj nepomáha a dá tomu ešte šancu.

 

A tak cvičí doteraz. Podarilo sa jej schudnúť, síce nie tak, ako by som si ja predstavoval, ale aspoň si vytvorila správny návyk hýbať sa, nevysedávať neustále, jesť o niečo zdravšie a pravidelnejšie a obmedzila veľmi výrazne alkohol. Teraz je z nej na pohľad šťastnejšia žena, ktorú baví cvičiť a bojuje sama so sebou naďalej.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?