Čo naozaj zaberá proti tuku na vnútorných stehnách

Autor: Michael Achberger | 8.6.2016 o 7:14 | Karma článku: 4,53 | Prečítané:  3805x

Keď sa začnú trieť vnútorné stehná o seba, pre ženu to je signál, že nastal čas niečo so sebou robiť. Konečne sa zamerať na spaľovanie tukov, keďže „už je to kritické“. Je naozaj dobré, že treba riešiť aj túto časť tela.

Je naozaj dobré, že treba riešiť aj túto časť tela, ale keď vidím tie chyby, ktoré ženy robia pri tom, tak mi nedalo nenapísať o tom. Pravdu o spaľovaní tukov vnútorných stehien  - tučné adductory.

 

Lokálne chudnutie?

Prvý mýtus, ktorý treb prekonať pri každej partii, ktorú chceme sformovať je ten, že lokálne spaľovanie neexistuje! Žiadnym špecifickým pohybom nespálite tuk, maximálne posilnite svaly pod tým tukom. Keby sme si uviedli príklad, tak si predstavte, že ste pravák, máte 29 rokov. Pravú ruku ste počas života použili niekoľko tisíc krát viac ako ľavú, Ale napriek tomu ľavá ruka nie je tučnejšia, alebo pravá chudšia. Maximálne sa môžu líšiť vo svalových charakteristikách.

Tuk je geneticky distribuovaný. Nemáte nad tým absolútne žiadnu kontrolu, kde sa daný tuk uloží a kde nie, prípadne kde menej. Platí to na brucho, ale aj na vnútorné stehná. Telo jednoducho neprinútite využívať tukové zásoby z problémových\ oblastí.

Tónovacie cvičenie?

Existujú iba dva faktory telesného zloženia, ktoré môžete ovládať: tuk a svaly. Sú to ale úplne opačné hmoty, niečo ako jablká a pomaranče. Na každé platí niečo iné, ale vzájomne sa ovplyvňujú. Vašim cieľom je pravdepodobne stratiť tuk a pribrať čo najmenej svalovej hmoty. Pokiaľ chcete aj udržať hladinu spáleného tuku, je nutnosť posilniť dostatočne svaly vnútorných stehien a vlastne celého tela. Nielen telo iba „vytónovať“. Svalstvo je tá hmota, ktorá určuje, koľko tukov dokážete spáliť. Takže nie z ľahká alebo poriadne do toho! Ani vysoké počty opakovaní nepomôže zvýšiť tonus. Musíte sval naozaj zničiť, iba tak spálite dlhodobo tuky.

 

Vysoký počet opakovaní?

Pre väčšinu ľudí vysoký počet opakovaní nebude budovať a ani nemôže stimulovať výraznú svalovú hmotu. Rovnako, ako som už spomínal, nefunguje to ani ako lokálne spaľovanie tukov na vašich vnútorných stehnách.

Pre každý sval a pre každé cvičenie existuje určitá prahová hodnota hmotnosti , respektíve zaťaženie, pod ktorou sa minimálne, ak vôbec, dostane prínos v sile a vo svalovom raste. Vysoký počet opakovaní vám nespáli ani tuk ani neposilní svaly ako by sa malo. Je to v podstate mrhanie času.

Najefektívnejším riešením, ako sa zbaviť vašich nadbytočných tukov, je nabrať svalovú hmotu – zvýšiť tým aktívnu hmotu tela a tým spáliť celkovo tuk. Ako starneme, tak sa nám podiel svalovej hmoty zmenšuje a naše telo o to ťažšie spaľuje tuk. Tie sa potom geneticky ukladajú podľa telo prirodzeného vzorca. Riešením je teda nabrať svaly.

 

 

Stroje na vnútorné stehná nefungujú?

Ďalším faktorom úspechu je pohľad z funkčnej anatómie. Čo vlastne vnútorné stehná robia? Určite nerobia pohyb aký sa vykonáva na stroji určený pre addukciu- príťah nôh k sebe. Pre telo je to neprirodzené. Jediné kde v\užijete takto posilnený pohyb je pri šoférovaní alebo pri podobných tiež telu neprirodzených pohyboch. Okrem toho, v tele existuje 5 svalov na každej nohe, ktoré sú navrhnuté tak, aby fungovali efektívne pri príťahoch nohy nech sú v akomkoľvek uhle. Adductor stroj posilňuje iba jeden svalový zväzok z nich, ostatné sa nezapájajú. Čiže tento cvik je veľmi málo efektívny pre posilnenie vašich vnútorných stehien.

Najúčinnejšie cviky pre posilnenie vašich vnútorných stehien sú tie, v ktorých presúvate jednu nohu dopredu alebo dozadu v stoji na jednej nohe. Priame pôsobenie na vnútorné stehenné svaly spôsobia len to,že váš sval bude hrubší, väčší – presný opak toho, čo sa väčšina  žien  snaží dosiahnuť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?