Príbeh mojej klientky, ktorá "to dala na maximum"

Autor: Michael Achberger | 9.10.2015 o 7:33 | (upravené 9.10.2015 o 8:18) Karma článku: 4,27 | Prečítané:  970x

Ľudia sú rôzni. Rôzne sú ich problémy. A stretávam sa s nimi denne. Každý môj klient je iný, každý má iný cieľ, inú štartovaciu pozíciu. Niekomu sa darí dosiahnuť svoj cieľ až do konca, inému nie. Predstavím vám svoju klientku...

Predstavím vám svoju klientku, ktorá „to dala“ na maximum.

 

Deň začal ako každý jeden – skoré ranné tréningy s klientami, vlastný tréning, konzultácie, tvorba jedálničkov... A ako si pozerám maily, napísala mi jedna pani, že má záujem zmeniť svoj život, že chce schudnúť. Našla si na mňa kontakt na internete a rozhodla sa po dlhom váhaní napísať mi.

 

Išlo o ženu v najlepších rokoch, konkrétne mala 37 rokov. Jej postava bola obézna, trápili ju typické ženské problémy s postavou: široké boky, bruško, stehná, ovísajúce tricespy. Bola vydatá, ale nemôžem povedať, že šťastne. Pracovala v súkromnom sektore ako adminstratívna pracovníčka. Mala 2 deti. Niekto si povie, že to nie je také zlé, veď tak funguje mnoho žien. Ona však spokojná nebola. Nikdy predtým nemala dokonalú postavu, ale stav, v akom sa nachádzala ju deprimoval. Posledné roky nosila stále to isté oblečenie, nechcela si kupovať nové pekne veci, čo by jej sedeli. Keby si ich kúpila, tak by sa stotožnila s jej postavou a to nechcela.

Mala výrazný psychický problém so svojim zadkom. Celú dobu mala pocit, že je taký veľký, že putá ním pozornosť a to ju ponižovalo. Časom sa necítila ani v práci dobre a dostala sa do ústrania, aby čo najmenej vytŕčala so svojim problémom. Mala pocit, že kvôli jej postave sa nemôže rozvíjať v práci a bola z toho ešte viac deprimovaná. Svoju náladu potom prenášala do rodiny, kde strácala podporu od manžela a deti. Jej jediným riešením podľa nej bola celková zmena životného štýlu a tak sa so mnou stretla.

 

Napriek jej úzkostiam, pôsobila milo. Bola usmievavá, mala plné líčka. Ale tušil som, že za jej milým pôsobením sa skrýva problém. Keď rozprávala o sebe, jej oči hovorilo za všetko – celý život sa jej rúca a chce pomôcť.

 

Mne je úplne jasné, že na postave až tak nezáleží, že nie je to vždy dôležité vyzerať dokonalo. Ale keď má byť zmena postavy ten štartovací moment, ktorý pomôže človeku posunúť sa ďalej a byť štátnejší, tak to pochopím a veľmi rád pomôžem. Videl som totiž v nej veľký potenciál.

 

Klasický problém – malý energetický vydaj, veľký energetický príjem. Málo pohybu, veľa jedla. Depresie riešenie konzumáciou ďalšieho jedla. Nič neobvyklé, ale určite nevhodné. Je to veľmi častý jav hlavne v administratívnej profesii, kde človek naozaj skoro celý deň sedí  . Ona mala však neuveriteľné odhodlanie to zmeniť. Dá sa to, aj keď má človek sedavé zamestnanie.

 

Nasadil som jej diétu. Nie žiadnu drastickú. Skôr išlo o korekciu jej súčastného stravovania s pridaním každodenného pohybu. Podľa jej výdaju, keďže pracovala v kancelárii, som upravil jej príjem tak, aby postupne a pomaly začala chudnúť. Musím povedať, že všetko svedomito dodržiavala. Videl som to hlavne na tom, že mala veľmi veľa otázok, na ktoré som jej ochotne odpovedal.

Jediný problém, ktorý sa vyskytol, bol problém s rodinou. Vďaka pošramoteným vzťahom nedostávala podporu od deti a manžela. Ona sa však nevzdávala, robila to aj bez podpory  . Odolávala domácim jedlám, pravidelne chodila cvičiť, zvýšila si svoj každodenný pohyb, prestala používať výťah, poradil som jej, aby parkovala aj ďalej od miesta práce, nech sa prejde a spáli ďalšie kalórie. Namiesto klasického obedu v podobe „menu“ si varila sama. Chcelo to zo začiatku veľa odhodlania.

 

 

Ale dala to. Po roku zhodila z 81 kíl pri výške 169 cm na úžasných 56 kíl! Až som sa sám zľakol, ako rýchlo chudne. Pri kontrole jej váhy sme však dávali dôraz na to, aby si udržala svalovú hmotu a hlavne ju ďalej rozvíjala. Jej postava teda nebola vychudnutá, ale pevná a tvarovaná, vizuálne omladla.

 

Vďaka tejto zmene získala naspäť svoje sebavedomie, v práci sa jej začalo dariť. Stala sa inšpiráciou pre svojich kolegov, bola omnoho aktívnejšia. Nakoniec za veľmi krátky čas vďaka jej sebadôvere, postúpila ďalej v pracovnej hierarchii. 

Keď rodina pochopila, že jej šport naozaj pomáha, že sa zmenila, tak získala podporu od nich, zlepšila si s nimi naštrbené vzťahy, Do rodiny preniesla nový športový trend: cvičiť začal aj jej manžel, pili menej alkoholu a jedli zdravšie.

Aby si udržala svoju postavu a aktívny životný štýl, začala sa športovo posúvať ďalej: rozvíjala športové zdatnosti v plávaní, tenise, začala chodiť pravidelne na prekážkové behy..

 

A stačilo tak malo: pristúpiť k vlastnému telu zodpovedne. Nie je to samozrejme univerzálne riešenie, ale vďaka krajšej postave, výkonnejšiemu organizmu a tým lepšiemu sebavedomiu sa dá dosiahnuť vo všetkých oblastiach omnoho viac.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?