Pozrite si 8 úžasných výhod bicyklovania

Autor: Michael Achberger | 28.8.2015 o 8:09 | Karma článku: 3,34 | Prečítané:  681x

Bicyklovanie patrí k obľúbeným športom nielen v lete, ale aj zime. V lete si ale užijete bicykel určite viac, pred vami sa otvára celý voľný priestor, diaľky sú hneď bližšie, cítite vietor vo vlasoch pri bicyklovaní..

Či už bicyklujete indoor alebo outdoor, tak tento šport je ideálnou voľbou pre všetkých fitness fanúšikov. Existuje viacero dôvodov, prečo si vybrať práve bicykel:

 

1.         Udržanie štíhlej postavy

Chcete slim postavu? Začnite bicyklovať. Nech ste v akejkoľvek kondícii, či len začínate s cvičením, alebo ste už pokročilí, tak bikovanie je ideálny spôsob, ako spáliť kalórie. Pre začínajúcich prináša výhody nenáročnosti, prípadne môžete bicyklovať do určitej miery aj so zranením. Pokročilí zase môžu využiť bicykel na spaľovanie tukov pomocou intervalov – striedanie nízkej a vysokej intenzity bicyklovania.

 

2.         Chránite životné prostredie

Nikto nechce žiť v špinavom prostredí zahltenom emisiami uhlíka vychádzajúcich z výfukov. Okrem toho, že takéto prostredie znižuje vás športový výkon, tak vás môže priamo ohrozovať na zdraví. Skúste prehodnotiť využívanie automobilovej dopravy nahradením bicykla. Samozrejme, je to reálne, pokiaľ nedochádzate za prácou enormne množstvo kilometrov. Pokiaľ sa ale pohybujete v meste, nebude problém využiť namiesto auta bicykel.

3.         Preskúmate svoje okolie

Na dvoch kolesách si toho všimnete viac ako v aute. S bicyklom sa viete dostať relatívne ďaleko od domova a môžete tak spoznať nový svet, ktorý sa doteraz skrýval za bežným pohľadom. Či si vyberiete poľné cesty, alebo cyklistické trasy či dedinky, tak vždy nájdete niečo nové, zaujímavé, čo by ste peši alebo autom nemali šancu vidieť. Bicykel vám pomôže dostať sa aj do menej prístupných miest, tak to využite.

 

4.         Predĺžite si život

Zaradením bicyklovania do bežného praktického života nielen že znížite svoje výdavky na dopravu, ale tiež môžete predĺžiť svoj život. Ženy aj muži, ktorí každý deň bicyklujú v intenzívnom tempe sa v priemere dožívajú o 3,9 roka viac ako pomalší cyklisti alebo žiadni cyklisti.

 

5.         Zlepšíte si stav svojich kĺbov

Ľahká pohybová aktivita ako je cyklistika je dostupný šport aj pred tých, ktorí sú vystavení riziku poškodenia kĺbov, okrem toho im posilňuje šľahy a väziva a dokážu títo ľudia prejsť v kratšom čase dlhšie vzdialenosti. Bicyklovanie je teda šetrnejšie na kĺby ako beh.

6.         Zlepšíte si náladu

Jazda na bicykli posiela endorfíny po tréningu do vysokých hodnôt na dlhú dobu. Po bicyklovaní sa vám zlepší nálada, budete energickejší. Dokonca nemusíte dosahovať ani maxilmálne hodnoty výkonu, aby sa vám začal vyplavovať endorfín do krvi.

 

7.         Zlepšenie zdravia vášho srdca

Bicyklovanie je super spôsob, ako schudnúť z podkožného tuku. Zároveň je ideálnym spôsobom, ako posilniť aj váš srdcový sval a tým aj jeho zdravie. Tým že pravidelne zaťažujete pohybovou aktivitou vaše srdce, tak steny vášho srdca sa spevňujú, je to totiž sval ako každý iný – myocard. Srdce sa stane odolelnejším voči záťaži a skvalitní sa vám tak život.

 

8.         Nájdete si nových priateľov

Bicyklovanie to je aj istá komunita. Cyklistické kluby a spolky sú skvelý spôsob, ako podporiť nové priateľstva s podoben zmýšľajúcimi ľuďmi a zároveň si zlepšovať kondíciu v rovnakom čase. Priatelia vám pomôžu dostať z vás maximum, bicyklovanie potom bude ešte väčšia zábava.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?