Novoročný útok na spodné bruško

Autor: Michael Achberger | 2.1.2015 o 9:11 | (upravené 16.3.2015 o 20:43) Karma článku: 6,75 | Prečítané:  2433x

Mnoho ľudí má problém s takzvaným spodným bruškom – ukladajúci sa tuk v spodnej časti brušnej steny. Často je to prvá oblasť tela, kde je vidno a vadí nám ukladanie tukov, či u mužov alebo žien. Netreba sa však na seba pozerať, ako nám obteká tuk v oblasti pupku, ale treba s tým niečo robiť.

Najzákladnejšou podmienkou pre vytvarovanie spodného bruška je správne nastavenie jedálnička – bez ideálnej stravy sa nepohneme ďalej. Darmo budeme posilňovať brušnú stenu, našu snahu nebude vidno pod vrstvou tuku, ktorá sa nám vytvorila. Preto treba začať riešiť tento problém komplexne – nastaviť si správny jedálniček, trénovať brušné svalstvo a spaľovať nadbytočné tuky pohybom, kardiom.

 

 

Tieto štyri jednoduché cviky, ktoré si predvedieme, vám pomôžu zaútočiť na spodnú vast brušných svalov – vaše  bruško dostane konečne pekný tvar. Každý cvik vykonávajte s minimálnou pauzou, približne 5 sekúnd. Z každého cviku vykonajte štyri série.

 

 

1.      Cvik : opačné skracovačky

 

Základná pozícia:

Ľahnite si chrbtom na mäkkú podložku. Ruky položte vedľa tela – ruky budú položené počas celého cvičenia, nebudete ich zdvíhať. Ohnite kolená tak, aby lýtka a zadné stehná zvierali 90stupňový uhol. Päty visia vo vzduchu tesne nad podložkou.

 

Pohyb:

Zdvihnite kolená smerom k hrudníku tak, že vo vrcholnej pozícii nadvihnete panvu tesne nad podložku. Mierne zadržíte a vrátite späť do základnej pozície. Uhol 90 stupňov stále držíte. To je jedno opakovanie. Vykonajte takto 12 opakovaní.

 

2.      Cvik: krúženie nôh

 

Základná pozícia:

Ľahnite si chrbtom na podložku, lakte oprite na zem. Trup je vďaka opretým lakťom mierne nad zemou. Zdvihnite vystreté nohy pred seba.

 

Pohyb:

Začnite krúžiť s vystretými nohami v obmedzenom rozsahu. Krúžte najprv 10 malých krúžkov do pravej strany a potom 10 do ľavej. To je jedna séria.

 

 

 

3.      Cvik: stabilizovaný príťah nôh na fitlopte

 

Základná pozícia:

Položte si ruky na zem a nohy na fitloptu. Fitlopta by sa mala opierať o prednú časť chodidiel. Telo by malo byť v jednej rovine.

 

Pohyb:

Chrbát nechajte vystretý,ruky stále na zemi. Pritiahnite si fitloptu pomocou ohnutia kolien. Kolená a Trup by mali držať 90 stupňový uhol. Vystrite kolená do pôvodnej polohy. To je jedno opakovanie. Vykonajte 10 opakovaní z daného cviku.

 

 

 

4.      Cvik: zdvih nôh

 

Základná pozícia:

Ľahnite si chrbtom na podložku. Ruky položte pod zadok. Vystrite nohy tak, aby boli kolmé na zem.

 

Pohyb: skoro vystreté alebo vystreté nohy pustite pomaly nad zem, nohy stále neohýbame. Vráťte nohy do pôvodnej polohy. To je jedno opakovanie. Vykonajte tak 12 opakovaní.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?