Cvičíme pre sexy bruško na Bosu

Autor: Michael Achberger | 24.10.2014 o 9:13 | (upravené 15.1.2015 o 23:20) Karma článku: 3,18 | Prečítané:  860x

Zvláštna modrá pologuľa. Taký môže byť prvý pohľad na slávnu pomôcku Bosu. Nájdete ju už pomaly v každom fitnesscentre. Môžete si ju kúpiť domov a na to koľko miesta zaberie, tak ponúka veľmi veľa možností pre váš tréning. Ja osobne zaraďujem bosu pre svojich klientov či už chcú nabrať svalovú hmotu, alebo schudnúť a sformovať sa, či zapojiť vnútorné svalstvo pri pohybových problémoch. Bosu je teda všestranná pomôcka a je dobre vedieť o nej aspoň základné informácie.

Čo je to teda BOSU?

 

Bosu je v taká fitlopta rozkrojená na polovicu a s pevnou platformou na spodnej časti. Môžete ho používať z oboch strán, sedieť, stáť na ňom, ležať, trénovať na ňom kardio tréning, cvičiť cviky s ľahšou váhou alebo posilňovať náš core pomocou stabilizačných cvikov. Veľmi často bosu používajú ako pomôcku pri kľukoch, ako záťaž pri príťahoch...

 

 

Aj na bosu sa dá cvičiť kardio tréning: či už jednoduché skoky, bočné výpady alebo kondične zamerané drepy.

Pri silovom tréningu môže bosu slúžiť ako posilňovacia ľavica, podložka pod nohy pre silové drepy alebo tlaky na ramená.

Stabilizačné cvičenia je ideálne trénovať na bosu: či už podrepy s jednou nohou na bosu, alebo hlboké drepy na rovnej platforme. Pri vykonávaní stabilizačných cvikov sa vždy uistite, že okolo vás sa nenachádzajú ostré predmety, prípadne máte sa o čo oprieť tak, aby ste nespadli.

 

 

Bosu je veľmi často využívané ako pomôcka na cvičenia brušných svalov. Keďže bosu je do určitej miery nestabilná podložka, tak o to viac zapojíte brušné svalstvo pri cvičení vášho six packu. Predstavím vám 4 základné cvičenia pre brušné svalstvo s využitím BOSU.

 

1.            cvik "V" ABS na BOSU

 

Základná póza je ohnutie nôh v sede na bosu – ruky máme opreté o bosu, pričom celá poloha predných stehien a trupu pripomína písmeno V. v druhej polohe nohy vystrieme, trup mierne zakloníme, pričom ruky máme stále položené na Bosu. Toto je jedno opakovanie. Vykonajte v tomto cviku 12 opakovaní v 4 sériách.

 

2.            Ruský twist na BOSU

Základná póza je rovnaká ako v predchádzajúcom cviku, ale ruky budeme mať mimo podložku. Ruky dáme pred seba, pričom prsty oboch rúk sa budú vzájomne dotýkať. V druhej polohe natočíme trup na ľavú tranu, ale nohy nám zostanú v rovnakej polohe. Pozor otáčame v trupe, nie v rukách. Otočíme na pravú stranu. To bude jedno opakovanie. V tomto cviku vykonáme 10 opakovaní po 3 série.

 

 

 

3.            Sklapovačky s jednou nohou na BOSU

Toto bude mierne náročnejší cvik. V základnej póze položíme pravú nohu na zem, pričom si ľahneme na Bosu, a ľavú nohu vystrieme pred seba. Ľavú ruku položíme za hlavu a pravú ruku vytrieme za seba. V druhej póze sklopíme k sebe pravú ruku a ľavú nohu tak, aby sa končatiny vzájomne dotýkali o seba. Vrátime všetko do základnej polohy. Toto je jedno opakovanie. Keďže je to dvojstrany cvik, tak najprv vykonáme na jednu stranu 10 opakovaní po 3 série, potom strany vymeníme a zopakujeme rovnaký počet aj na druhú stranu.

 

 

 

4.            Skracovačky pre bočné brušné svaly na Bosu

 

V základnej póze ohneme ľavé koleno a položíme tak ľavú nohu na zem a pravú nohu vystrieme a tú zase položíme na zem tak, aby sme sa dotýkali zeme iba stranou chodidla.Ruky dáme za hlavu, trup máme vo vystretej polohe tak, aby bol trup pokračovaním vystretej nohy. V druhej polohe nakloníme pravý lakeť k vystretej nohe a vrátime späť. Toto je jedno opakovanie. Keďže ide o dvojstrany cvik, tak najprv vykonajte 12 opakovaní na jednej strane, potom 12 na druhej. Tým vykonáte 1 sériu. Sérii vykonajte 4.

 

Verím, že vykonávanie daných cvikov pre vás nebude problém. Vykonávajte celú sériu cvikov 3 krát do týždňa a výsledky pri dodržiavaní určitého životného štýlu sa rýchlo dostavia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?