Svaly za 2 mesiace..dá sa to

Autor: Michael Achberger | 26.9.2014 o 9:11 | (upravené 15.1.2015 o 23:21) Karma článku: 5,54 | Prečítané:  2873x

V dnešnom fitness svete panuje určitá predstava o tom, že rýchle a kvalitné svalové prírastky za kratší čas sa nedajú dosiahnuť bez použitia anabolických steroidov, prípadne pokiaľ nie je daný jedinec geneticky nadradený. Ale to nie je pravda. V začiatkoch fitnessu ľudia neskúšali steroidy ako prvú a jedinú možnosť ale vedeli dosiahnuť slušné tvary a hmotu za relatívne krátky čas.

Dá sa to dosiahnuť aj dnes - dosiahnuť výrazný svalový rast aj za 2 mesiace. Musíš ale splniť nasledujúce požiadavky. Nemôže to ale byť tvoja dlhodobá stratégia. Niektoré body budú možno pre teba nedosiahnuteľné, určite je však nevyhnuté splniť všetky body pre maximum výsledkov.

 

 

-    Byť dosť ďaleko od dosiahnutia svojho úplného potenciálu pre svaly a silu

-    Nemať žiadne vážne fyziologické problémy, ktoré by bránili rastu, ako sú tráviace a asimilačné problémy

-    Zameriavať sa výlučne na tie najväčšie cviky ako sú drepy, mŕtve ťahy, tlaky na ľavici, vzory na bradlách, priťahovanie k hrazde, tlak nad hlavou... A je samozrejmosť, že musíš maximálne dodržiavať techniku cvičenia

-    Mať za sebou prípravný tréning, ktorý predchádza fáze tréningu naplno v danom cykle

-    Absolútne celý sa vložiť do každého tréningu počas obdobia rýchleho naberania, používajúc tréningovú frekvenciu pre každý cvik, ktorá ti umožní pridávať váhu na činku každý tréning. Ak nedokážeš pridávať aspoň 2,5 kila každý týždeň k tomu, čo už sú tvoje úplne najlepšie váhy vo vrcholových sériách drepov či mŕtvych ťahov, potom nebuduješ silu dostatočne rýchlo na to, aby si pribral množstvo svalstva čo najrýchlejšie.

-    Nerobiť žiadne cúvanie, spätné cyklovanie alebo urdžiavací tréning.

-    Výdatne sa stravovať každé 3 hodiny, každý deň vysokokvalitnou stravou, zloženou z ľahko stráviteľných jedál., ktoré sú bohaté na bielkoviny a primerane bohaté na zdravé tuky. Na veľmi nízkotučnej strave pravdepodobne nebudeš schopný dobre naberať.

-    Zabezpečiť si 9-10 hodín kvalitného spánku.

-    Mať dobrého tréningového partnera, ktorý ťa bude tlačiť k vytvoreniu najintenzívnejšieho, najbrutálnejšieho, najprogresívnejšieho, na spánok a stravu najbohatšieho obdobia tvojho života

-    Nerobiť nič fyzicky náročné, okrem svojho tréningu so závažím

-    Byť oslobodený od rozptýlení, chorôb, zranení a prekážok

-    Byť tak motivovaný, že tvoj tréning a všetko s tým spojené sa stane dôvodom, prečo žiješ. Takmer všetky ostatné povinnosti a záväzky odložíš bokom v danom období naberania. Počas tejto periódy nie je absolútne žiadny priestor pre povrchnosť a kompromisy v čomkoľvek, čo sa týka tvojho tréningu a regenerácie.

-    Byť ochotný akceptovať nejako to kilo tuku na každé 2-3 kilogramy svalu

-    Byť ochotný žiť so striami, ktoré môžu sprevádzať veľmi rapídne prírastky.

 

 

 

Väčšinu ľudí nedokáže splniť všetky tieto požiadavky. Pokiaľ to však zvládneš, tak svalový prírastok v množstve 5-10 kíl bude veľmi reálny. Ale rýchlosť naberania nemôže byť trvalá, iba dočasná. Toto celé slúži len na krátkodobé príležitostne použitie.

Väčšinu ľudí ale urobí lepšie, ak ostane pri pomalej a stálej metóde priberania - pre nich je to oveľa realistickejšie a praktickejšie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?