Celulitída! 5 cvikov na boj proti pomarančovej koži

Autor: Michael Achberger | 25.7.2014 o 9:20 | Karma článku: 8,22 | Prečítané:  4431x

Celulitída nie je sezónna záležitosť. Nestačí sa ňou zaoberať  len pred letom Ide o dlhodobý proces a vďaka týmto cvikom, ktoré som zostavil sa tohto problému môžete postupne zbaviť!

 

 

Celulitída je nekonečná téma žien. Mnoho prevratných teórii a zaručených riešení. Mohli by sme však povedať, že vždy sa zhodnú v dvoch pravdách: pozitívnej aj negatívnej. Tá pozitívna je, že v boji proti pomarančovej koži nie ste samy, trpíte ňou vy a kopa ďalších ľudí okolo vás. A dokonca aj chudí ľudia. Tá zlá správa je, že je skutočne náročné zbaviť sa celulitídy. Či už „zázračnými“ krémami alebo laserom, masážou..
Treba mať na pamäti, že celulitída je spôsobená zvýšeným množstvom tukového tkaniva v spojitosti s artrofiou svaloviny – čiže určitou stratou svalového tkaniva. Medzi podkožím a svalom vzniká voľný priestor, koža s tukom sa oddeľuje od svalstva a vznikajú typické hrudky na koži. To je pravda o celulitíde – nedzravý životný štýl bez pohybu so zlým výberom jedál je príčinou vzniku tvarohovej kože.
Aký je najlepší spôsob, ako odbúrať celulitídu? Odpoveď treba hľadať v príčine jej vzniku. Zmeniť treba doterajšie stravovacie návyky, pridať aktívny pohyb a posilniť svalovinu. Nemusíte sa teraz hneď vrhnúť na všetky cviky na zadok a stehná, čo len existujú. Na začiatok vám stačí výber týchto jednoduchých a účinných cvikov. 
základným pilierom je teda vybudovanie svalovej hmoty. Kombinácia posilňovania a a aeróbneho cvičenia môže pomôcť vybudovať kvalitnú svalovú hmotu s minimom tukov, zlepší sa výzor vašej pokožky, bude pevnejšia a napnutejšia. Zlepší sa váš svalový tonus a zamedzíte tým vznikajúcemu priestoru v podkoží. A samozrejme, racionálnou výživou sa zbavíte nadbytočnej vody a vaše telo sa dostane do tých správnych tvarov.

 


Začať vojnu s celulitídou môžete kedykoľvek. Cvičenie by pre vás nemala byť len sezónna záležitosť, ale mala by sa stať súčasťou vášho života, čím si zabezpečíte život bez pomarančovej kože. Vybral som pre vás 5 cvikov, ktoré vám pomôžu posilniť svalstvo nôh s dôrazom na posilnenie svalového tonusu a tým aj proti celulitíde. Pri cvičení však buďte trpezliví, nepôjde to zo dňa na deň. Tak ako sa celulitída neobjavila zo dňa na deň, tak ani výsledky nebudú také rýchle. 

 


1. Hodinové výpady:
Pôsobenie: zadok, hamstringy, kvadricepsy, vnútorná a vonkajšia strana stehien
Prevedenie: 3 série po 15 opakovaní
Technika:
Ruky si dáme vbok, vykonáme výpad vpred s pravou nohou do polohy 12 hodín. Vrátime nohu späť v stojí a dáme ďalší výpad doprava do polohy 3 hodín. Vrátime zase nohu naspäť do polohy 6 hodín. Potom výpad do strany tak, aby ste dostali pravú nohu do polohy 8 alebo 9 hodín. Vymeníme nohu a zopakujeme s ľavou nohou to isté. 


2. Drepy s prednou záťažou:
Pôsobenie: zadok, hamstringy, kvadricepsy, vnútorná a vonkajšia strana stehien
Prevedenie: 3 série po 20 opakovaní
Technika:
Zoberte si niečo relatívne ťažké do ruky a položte si to na hruď. Pridržte to oboma rukami a začnite drepovať tak, aby pri vystretí ste neprepínali kolená do zamknutej polohy. Záťaž, ktorú si zvolíte a položíte na hruď by mala byť väčšia ako záťaž, s ktorou bežne pracujete: čiže ťažšie ako vaše dieťa, kabelka, prípadne váš pes, pokiaľ ho dvíhate často. 


3. Mŕtvy ťah s jednou nohou 
Pôsobenie: hamstringy
Prevedenie: 3 série po 20 opakovaní
Technika: 
Postavte sa, zoberte si 5-10 kilovú záťaž do ľavej ruky a zároveň mierne nadvihnite ľavú nohu nad zem. Vystrite sa, udržte si chrbát vo vystretí a kolená zamknuté vo vyrovnaných nohách. Predkloňte sa s tým, že túto rovnú polohu udržujete po celú dobu cvičenia. Ľavá noha ide do vystretia za vás a chrbát zase smerom dopredu. Vráťte sa naspäť a zopakujte to s pravou nohou s tým, že záťaž si vymeníte do pravej ruky. 


4. "Angličáky"
Pôsobenie: celé telo
Prevedenie: 3 série po 15 opakovaní
Kto z vás skúšal cross fit, tak je mu tento cvik dobre známy. Týmto intenzívnym cvikom spálime veľké množstvo kalórií a v konečnom dôsledku posilníme svalstvo veľkej časti tela. Angličáky vám pomáhajú nabrať kondíciu a sú veľmi jednoduché na technické prevedenie. 
V počiatočnej polohe stojíte vystretí a pozeráte sa pred seba. Následne sa dynamicky presuniete do kľuku, dotknete sa oboma rukami podlahy a nohy hodíte dozadu. Nasledujte kľuk, pri vystretých rukách do pôvodnej polohy kľuku pokrčíte nohy a dostanete ich pred hrudník tak, aby ste dokázali vyskočiť čo najvyššie s rukami nad hlavou. To je jedno opakovanie.


5. Posilnenie zadku v ľahu
Pôsobenie: zadok
Prevedenie: 3 série po 15 opakovaní
Ľahnite si na chrbát. Ruky si položte vedľa tela. Kolená ohnite do 90 stupňového uhla. Zdvihnite panvu tak, aby ste mali kolená, zadok a ramená v jednej rovine. Vystrite ľavú nohu. V tejto polohe urobte kmit v malom rozsahu - mierne znížte polohu panvy smerom k zemi a vrᡝte ju zase naspäť do počiatočnej polohy. Ľavú nohu máte stále vystretú. Po 15 opakovaniach vymeňte nohy a opakujte. 

 


Mnoho nebude s týmto postupom súhlasiť, keďže ste vyskúšali a vyhodili peniaze za toľko zaručených zbraní proti celulitíde. Ale pokiaľ naozaj chcete výsledky, tak to nebude zadarmo. Ale o to viac si budete vážiť, že ste zabojovali vašou snahou. Vyhýbajte sa teda spôsobom, ktoré vedú k lenivému a neefektívnemu riešeniu odstránenia celulitídy:
-    zázračné krémy, ktorými si potierate zasiahnutú oblasť
-    proticelulitídové masáže
-    tabletky proti celulitíde, kde pomarančová koža je brána ako choroba
-    vákuové prístroje
-    celulitídové diéty
-    liposukcie
-    špeciálna spodná bielizeň na odstránenie celulitídy
-    nekonečné počty opakovaní pri cvičení

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?