Pitný režim - bez dostatku vody štíhlu postavu nedosiahnete

Autor: Michael Achberger | 18.7.2014 o 9:30 | Karma článku: 6,78 | Prečítané:  2652x

Pitný režim treba dodržiavať nielen počas horúcich dní, ale aj z iných dôvodov ako je teplo. Hoci si niektorí ľudia myslia, že prebytok vody zavodňuje telo, môžeme vás ubezpečiť, že toto je omyl.  Možno máte obavy zo zavodnenia - pr íliš veľké prijaté množstvo vody by sa malo ukladať do podkožia a telo vyzerá tučnejšie. Ale nie je to pravda. Práveže opačne, pokiaľ telo budete trápiť dehydratáciou, tak sa vám môže stať, že telo si bude strážiť zvyšnú vodu a bez problémov vás závodní. Takže nie obmedzovať príjem vody, ale zvyšovať ho. Telo nebude zadržiavať vodu a bez problémov vám ju pusti z tela von. Okrem toho dehydrácia má negatívny vplyv pre rôzne druhy životných funckií a určite neprospieva vášmu zdraviu.  

S vodou dokážete pracovať aj aktívne. Ponúkam vám spôsob, ako si s vodou budete vedieť redukovať svoju váhu.

 

 

 

1. Voda na celý deň
Pitná voda počas dňa vám pomôže udržať si pocit plnosti na dlhší čas. Pokiaľ sa teda snažíte začať s diétou, tak toto bude pre váš začiatok ideálne. Tým pádom budete vedieť vaše porcie obmedziť na odporúčanú dávku bez toho, aby ste tým príliš trpeli.

 

2. Pohár vody pred každým jedlom

Táto voda pred jedlom vám vie zabezpečiť spotrebu menšieho množstva kalórií z jedla a tým budete vidieť vaše výsledky z diéty skôr. Tento efekt zníženej spotreby kalórií je ešte účinnejší u starších ľudí.  Ale bez ohľadu na váš vek, vyskúšajte si dodržiavať toto pravidlo a nezabudnite si strážiť aj príjem kalórií naďalej. Voda pomáha znížiť množstvo spotrebovaných kalórií, nie množstvo prijatých vo vašom jedálničku... Môžete tiež vyskúšať alternatívu: vypiť pohár pred, počas aj po jedle.

 

3. Sladké nápoje za obačajnú vodu
Namiesto toho, aby ste pili sladené limonády, alkoholické nápoje, koktaily alebo iné vysokokalorické nápoje, tak si vezmite radšej pohár alebo fľašu čistej vody. Zámenou nulovej kalorickej hodnoty za vysokokalorickú alternatívu môžete ušetriť stovky kalórií denne a tým si pomôžete ďalej v chudnutí.

 

 

4. Pitie studenej vody namiesto teplej
Studená pitná voda spôsobuje zvýšenie energetického výdaja vášho tela. Je to spôsobené snahou tela ohriať studenú vodu na telesnú teplotu. Zvýšený energetický výdaj vám zase pomôže zlepšiť metabolizmus, spálite viac kalórií, tukov ako pri pití vody s pokojovou teplotou. Účinky zvýšeného metabolizmu začínajú 10 minút po konzumácii vody a vrcholia 30-40 minút po pití.

 

5. Pravidelný pitný režim spolu so zníženým množstvom soli
Kombináciou zvýšeného príjmu vody a obmedzenia príjmu kuchynskej soli prinútite vaše telo čiastočne sa odvodniť a vaša postava bude za kratší čas vyzerať štíhlejšie. Nezabudnite, soľ sa nachádza nielen v jedle, ktoré si sami osolíte, ale aj konzervovaných, mrazených potravinách, v jedlách pripravovaných v reštauráciách, polotovaroch.

 

6.Spojenie vyššieho príjmu vody s nízkokalorickou diétou
Pite vždy pred jedlom väčšie množstvo vody, zamedzíte tým zvýšenému hladu a budete vedieť udržať si nízkokalorickú diétu na dlhšiu dobu. Znížite si tým aj denný príjem kalórií. Nezabudnite však na správne nastavenie diéty. Musí vyhovovať vám a vášmu telu, najlepšie je, keď vám takúto diétu zostaví odborník.

 

 

7. Jedlo jedlo vymeniť za pohár vody
Pokiaľ nemáte upravený stravovací režim, tak tento tip je vhodný pre vás. Skúste si nejaké menšie jedlo vynechať a namiesto neho si dať vodu s citrónom. Pokiaľ to bude možné, tak vynechajte také jedlo počas dňa, ktoré je výživovo menej hodnotné - napríklad nejakú sladkú tyčinku alebo zákusok.

 

8. Detox vodou
Nechajte si dostatočnú prípravu na takúto očistu. Zvoľte si jeden deň v týždni, keď začnete už od rána, hneď po prebudení. V čom táto očista spočíva? V daný deň budete jesť iba zelenú zeleninu a budete počas dňa piť vodu nadmieru, ako ste zvyknutí. To bude váš jednodňový krátky detox. Aj keď taký deň vie byť náročný, tak na druhý deň sa budete cítiť omnoho lepšie. Vaše črevá sa aspoň z časti prečistia, budete sa cítiť ľahší a budete lepšie príjmať všetky živiny z potravy. Tento deň však nerobte častejšie ako raz za dva mesiace. Na druhý deň jedze ako ste zvyknutí, ale pokiaľ je to možné zdravšie a vyvážene so všetkými zložkami potravy.

 

9. Zdroje vody meňte
Pokiaľ je vám voda príliš fádna, nemáte z nej pôžitok, tak vyskúšajte meniť zdroje vody - ráno zelený čaj, cez deň vodu s limetkou, pri tréningu filtrovanú vodu. Takto sa vám pitie vody zapáči a vy si ľahšie zvyknete piť častejšie. Telo si už potom vodu samo vypýta aj častejšie.

 


Nie je podstatné dodržiavať všetkých 9 bodov, stačí, keď začnete aspoň s jedným - všetko totiž smeruje k vašej hydratácii a tým k celkovému zlepšeniu stavu organizmu, nielen  k schudnutiu, ale aj pre lepší pocit zo seba samého.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?