Do plaviek.. Zn. čo najrýchlejšie!

Autor: Michael Achberger | 9.5.2014 o 10:10 | (upravené 15.5.2014 o 13:52) Karma článku: 5,25 | Prečítané:  1769x

Začiatok mája je dávno za nami. Ani nie za mesiac môže začať práve letné obdobie, ale plavky máme zarezanejšie viac ako minulý rok. Napriek tomu ste ešte stále nezačali. Ale ešte stále nie je neskoro. Pokiaľ je vašim cieľom dať sa čo najskôr do formy, tak v nasledujúcich týždňoch vám budem prinášať informácie, ktoré vás nakopnú a pomôžu čo najskôr schudnúť aspoň do tých plaviek, keď už nie pre zdravie ;)

 

Možno ste už začali cvičiť, ale chcete to urýchliť a uchyľujete sa ku kúpe spalovačov. To nie je zlá voľba, treba však vedieť aspoň základné informácie o látkach v spaľovači a či ste si nekúpili iba drahé vitamíny namiesto účinných látok. Tieto látky sa dajú kúpiť aj samostatne, a môžte si vyrobiť tak silnejší ale hlavne 100% spalovač tukov!

Ďalšou výhodou pri kúpe spaľovačov je všeobecná informovanosť : už vás predavač v doplnkoch výživy neohúri kopou informácií, ktorým by ste nerozumeli, vy už budete vedieť, čo máte vyžadovať a čo nie je pre vás podstatné.

 

 

Každá z týchto piatich zložiek vám pomôže spaľovať tuk, ale každá z nich pracuje inak. Pri ich kombinovaní nastáva synergický efekt a zvyšuje sa celkovo účinok spaľovania.

 

Kofeín

 

Väčšina z vás pozná a užíva kofeín v rannej šálke kávy. Prípadne aj vtedy, ak sa cítite unaveno, tak vás to nakopne aj poobede a hravo zvládnete pracovný deň. Tak ako vás vie kofeín nakopnúť, tak kofeín má aj tuk spaľujúce účinky.

 

 

 

Keď ste v diéte, často sa vám môže stať, že ste unavení, vaša energetická hladina padá dolu a má to aj negatívny vplyv na psychiku: môžete byť podráždení, alebo letargickí, bez motivácie v práci alebo v cvičení. Kofeín vám to ale môže zmierniť a prekonať toto obdobie. S kofeínom budete mať pocit zvýšenej energie, dosiahnete tak vyššiu úroveň aktivity a spálite tak viac tukov. Takže keď si dáte kofeín pred tréningom, tak dokážete viac spáliť tukov ako bez neho. Prípadne sp spalovačom s kofeínom. Taktiež kofeín vám šetrí svalový glykogén a napomáha získavať energiu z tukov. Čiže namiesto spaľovania už aj tak nízkeho glykogénu, jeho využitia na svalovú prácu, využívate ako zdroj energie váš tuk a budete sa pri tom cítiť aj omnoho lepšie.

Mnoho ľudí hovorí, že majú aj z znížený pocit hladu po užití kofeínu. Čiže aj taká malá káva vám pomôže zotrvať pri vašom cieli jednoduchšie.

 

 

Yohimbín

 

Yohimbín pochádza z kôry afrického stromu Pausinystalia yohimbe.

Táto látka patrí medzi jedny z naúčinnejších pri spaľovaní tuku. Nájdete ju skoro v každom kvalitnom spaľovači tukov. Yohimbín zvyšuje prietok krvi, a napomáha oxidácii mastných kyselín. To nám pomáha strácať tuk rýchlejšie. Zvýšený prietok krvi do svalových buniek podporuje funkciu svalov, ich okyslenie a lepšie využitie kyslíka, tým aj spaľovania, a dodanie väčšieho množstva živín do pracujúcich svalov.

 

Extrakt zo zeleného čaju

 

Rovnako ako kofeín, tak aj extrakt zo zeleného čaju zvyšuje rýchlosť oxidácie tukov v tele, zlepšuje celkovú rýchlosť odbúravania tukov. Extrakt zo zeleného čaju obsahuje tiež katechíny, ktoré môžu pomôcť zvýšiť váš metabolizmus tým, že pomáhajú spaľovať viac kalórií hneď po konzumácii. Extrakt zo zeleného čaju teda zvyšuje celkovú rýchlosť odbúravania tukov.

 

 

Hoodia gordonii

 

Pokiaľ je vašou slabosťou hlad a jeho zahnanie malým jedlom, tak hoodia vám pomôže zahnať hlad po takýchto snackoch na dlhší čas. Pomôže vám teda vyčkať čas medzi vopred načasovanými jedlami. Môže sa však stať, že táto konkrétna zložka spaľovačov získa účinnosť až po užívaní niekoľkých týždňov, preto netreba očakávať zo začiatku veľký efekt.

 

Synefrin

 

Často sa ukrýva pod názvom Citrus Aurantium. U nás je synefrin povolená prírodná náhrada efedrínu, ako energizujúcej a tuk spaľujúcej zložky. Prírodná forma efedrínu má teda podobne účinky ako kofeín. Nie je však psychotropná a návyková ako pôvodný efedrín.

 

 

Netreba ale zabudnúť na jednu dôležitú vec: žiaden spaľovač nefunguje, pokiaľ nedodržujete stravovací a cvičebný režim. Keby stačilo dať si iba tabletku každy deň, tak by nám tu behali všetci s dokolanou postavou. Chudnutie je teda vo vás, nie v spaľovači.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?