6 tipov pre vyrysovanú postavičku

Autor: Michael Achberger | 4.4.2014 o 8:20 | (upravené 4.4.2014 o 8:31) Karma článku: 8,88 | Prečítané:  2778x

Začali ste s diétou, tvrdo cvičíte, potíte sa každý deň a žiadne výsledky nevidíte? Jedálniček je správne vypočítaný, všetko dodržiavate ako máte. Cvičíte tak, že okrem práce nikam nechodíte. Ale výsledky nikde. Je to naozaj frustrujúce, demotivujúce. Ale možno stačí malá úprava a zrazu sa to celé začne hýbať správnym smerom. Prinášam vám zopár tipov pre lepšie výsledky, verím, ze vám  pomôžu.

ABSABSMichael Achberger

1.            Vykonávate príliš veľa kardia

Chudnutie nie je len o kardiu. Ak chcete schudnúť, musíte jednoducho spáliť viac kalórií, než spotrebujete. Sústreďte sa teda na jedálniček, pozrite sa, či skutočne nemáte v ňom príliš veľa kalórií, či je správne načasovaný. Samozrejme kardio tréning nevynechávajte, ale určite by to nemal byť základ vášho chudnutia. Príliš veľa kardia spôsobí prepaľovanie svaloviny a v konečnom dôsledku namiesto tuku stratíte akurát tak svaly. Takže, dôraz kladieme na jedlo nie na kardio.

 

2.            Dávajte si pozor na skryté cukry

Cukor by mal tvoriť približne 5 percent vášho denného príjmu. V súčasnej dobe je to však priemerne 18 percenet a často si ľudia myslia, že ani cukor nejedia. Samozrejme, keď už riešite jedálniček, tak takéto množstvá cukrov nemôžete príjmať, snažte sa teda cukry znižovať na minimum, hlavne tých skrytých.

Napríklad šalát s kuracím mäsom je ideálna voľba potravín, ale môžete to úplne zničiť tým, že použijete vysoko kalorickú zálievku, alebo mäso budete namáčať v sladkej omáčke, kečupe... Skryté cukry však nie sú len v jedlách, ktoré majú sladkú chuť, ale aj pre nás bežne považovaných za slané pochutiny. Treba vedieť presne, čo jeme a aké je zloženie potravín.

 

3.            Nízky testosterón

Testosterón je známy ako mužský hormón, je to hormón, ktorý robí muža mužom. Vďaka nemu rastú mužom chlpy na prsiach, tvári a ešte všelikde inde. Taktiež je zodpovedný za mužské libido. Ak muži majú nízky testosterón, tak sa začína prejavovať únava, vyčerpanosť energetickej hladiny, zníženie sily a svalovej hmoty a... ...zvýšenie tuku okolo pása. Jednoducho povedané, všetko zlé proti čomu sa snažíte bojovať.

Vhodné pre vás bude otestovať sa, či vás testosterón je v poriadku a keby bol nejaký problém, tak siahnite po nejakom účinnom prípravku na zvýšenie testosterónu.

 

4.            Príliš veľa vhodných/zdravých potravín

Je úplne v poriadku, pokiaľ príjmate ovocie, zeleninu a bielkoviny ako keby ste si mali jedávať sladkosti, cukríky a vyprážané jedla, keď chcete schudnúť. Dávajte si však pozor na to, aby ste aj tieto jedlá mali pod kontrolou, všetko má totiž svoju energetickú hodnotu a prehnaným prijmom aj vhodných potravín sa dostanete do energetického prebytku a neschudnete ani gram.

 

5.            Príliš veľa stresu

Chronický stres môže spôsobiť zvýšenie chutí do jedla, priberanie na váhe, stratu svalovej hmoty a aj zníženie sexuálneho apetítu. Ak zmeny s cvičením nemajú pozitívny vplyv na vašu váhu, tak sa pozrite na vaše duševné zdravie. Občas si teda naplánujte aj taký off day, kde si zaradíte masáž a zahodíte všetky starosti za hlavu.

 

6.            Užívanie liekov

Pokiaľ to vaše zdravie vyžaduje, tak samozrejme s tým nič nespravíte, ale čo sa týka antidepresív, tak často užívanie nie je tak opodstatnené. Bohužiaľ, antidepresíva patria práve k tým liekom, ktoré nám „pomáhajú“ zvyšovať hmotnosť tým zlý smerom.

 

7.            Nárazové diéty a detoxikácie

Náhla zmena stravy formou detoxikácie vedie k rýchlej strate hmotnosti, ale v konečnom dôsledku je to len o strate svalstva a vody vo vašom tele, tuku sa to dotkne iba málo. Pôst alebo dlhodobý detox vedie k nedostatku živín, pomalšiemu metabolizmu, negatívne ovplyvňuje vaše srdce a môžete z neho v konečnom dôsledku pribrať na tukoch. Keď už detox, tak ozaj na veľmi krátku dobu.

 

Verím, že aspoň jeden tip pre vás trafil do čierneho a vy sa môžete už bez problémov pustit do formovania vašej vysnenej postavy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?