Fit aj cez Vianoce

Autor: Michael Achberger | 20.12.2013 o 11:25 | Karma článku: 5,89 | Prečítané:  748x

Vianočné sviatky sa blížia. To nám už oznamujú všetky obchodné domy pomaly od októbra. Pre mnohých je to ten najkrajší sviatok roka, kde sa rodina stretne a cítime sa šťastní a... ...prejedení.  Toto obdobie, okrem chvíle oddychu, je pre trénerov ako rana pod pás: celoročná snaha s klientom schudnúť a dostať ho do formy je zatratená. Mojim smutnýmrekordom je klientka, ktorá hodovanie zobrala vo veľkom a po návrate do fitnescentra prišla s prekvapením +6kg! Samozrejme, nie všetko bol tuk, ale neustále prejedanie sa spôsobilo to, že klienta pribrala aj vizuálne a to už žiadnou frázou neobháji. Pokiaľ  sa celý rok potíte, len aby ste sa nejaké to kilo zhodili, tak vám ponúkam zopár rád, ako prežiť Vianoce..

Vyberte si to správne jedlo
Vianočné večierky sú čoraz častejšie, pomaly každá firma robí pre svojich zamestnancov nejakú vianočnú párty, výnimkou nie sú ani 2-3 párty počas mesiaca. Na týchto večierkoch sa však dá vyznať, treba si obzrieť celú ponuku jedál, a zostaviť si tanier tak, aby obsahoval čo možno najväčší podiel proteínov, teda mäsa, mäsových výrobkov, vajíčok a orechovv čo možno najčistejšej forme, zeleninu a vyhýbať sa jedlách so sacharidmi, prípadne jedlám založených na sacharidov.
Na oslavách sa snažte mať na pamäti kvalitu potravín, ktoré jete, a aký to bude mať vplyv nielen na vašu postavu, ale aj na vaše zdravie. Naše telo, podmienené diétou nie je pripravené spracovávať vysoko kalorické potraviny plné cukrov a nevhodných tukov. Zamerajte sa teda na čo najčistejšie mäso, ryby, vajcia a iné živočíšne produkty. Pridajte k tomu zeleninu, orechy, semená.
Taktiež sa snažte nechodiť na každý večierok, na ktorý vás volajú, keď vás majú radi, pochopia to a večierok bez vás nepadne.
Obklopte sa na večierku podobne zmýšľajúcimi ľuďmia vytvorte si tak externú kontrolu, každý bude strážiť toho druhého.

Piť a byť veselý, zdravo veselý
Pokiaľ chcete piť počas sviatkov, na oslavách, tak dá sa aj to. Pite teda alkohol, ktorý máte radi, to už je na vás, ale každýpohár alkoholu vystriedajte s pohárom vody, čistým poháromvody. Tým sa zníži nielen hladina toxicity vášho čreva a budete sa cítiť lepšie, ale zabraňujete tým tiež nadmernému ukladaniu tuku a taktiež nebudete zbytočne dehydrovaní.  Výhody to má dvojaké: po prvé to znamená, že nebudete trpieť opicou na druhý deň, a za druhé, prijmete menej cukru, pretože dehydratácia, spolu s hladom spolu úzko súvisia vzájomne na seba pôsobia.
Taktiež je veľmi dobrý nápad jesť každé dve až tri hodiny. Továm pomôže udržať hladinu cukru v krvi stabilnú a hlad na uzde, takže je menej pravdepodobné, že podľahnete zlej voľbe potravín a prejedaniu sa, a to najmä vo večerných hodinách. Pokiaľ ide o výdaj, naplánovať si tréningy ako každé iné dni.

Pohyb
Sval je najviac metabolickým tkanivom v tele. Takže čím viacmáte svalov v tele vytvoreného silovým tréningom, tým vyšší bude váš pokojový metabolizmus. To znamená, že budetemôcť byť trocha viac márnotratný v priebehu prázdnin bez príliš veľkého vplyvu. Ak budete mať málo času na cvičeniezaraďte si relatívne krátke tréningy, kde budete meniť intervaly medzi nízkointenzivnym cvičením a medzivysokotenzívnym rýchlym cvičením. To zvládnete aj za 30 minút a stačí vám na to jednoručka, alebo aj vaše telo vo forme drepov, skokov..atď.

A nakoniec, podporujte celú rodinu, aby sa hýbala cez Vianoce. Je to krásne obdobie pre zimné prechádzky a aktívnu zábavu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?