Kyslíková voda - funguje, alebo...?

Autor: Michael Achberger | 25.2.2016 o 7:03 | Karma článku: 4,21 | Prečítané:  383x

Honba za zdravým životným štýlom poslednú dobu naberá na obrátkach. Niektoré riešenia sú naozaj pozitívne, iné už strácajú zmysel. Jedným z riešení je tiež pridávanie rôznych doplnkov do bežným potravín, ...

...ktoré doteraz bežne používame s tým, že sľubujú zázračné účinky. Jedným z nich je npríklad maslo do kávy alebo kyslík do vody – o tom si povieme dnes viac, či má pre nás nejaký prínos kupovať takúto vodu.

 

Čo vlastne užívanie takejto vody sľubuje?

 

-           prílev prirodzenej vitality bez stimulantov

-           pocit ľahkosti v žalúdku

-           pocit čistých hlasiviek

-           hladký pocit zubov bez povlaku

-           silnú prevenciu proti civilizačným chorobám, najmä proti onkologickým ochoreniam

-           nula kalórií

-           zvýšenú výkonnosť pri športe – dostatočne okysličená krv

-           podpora mozgovej činnosti – ihneď okysličený mozog

-           Odstránenie nečistôt zo všetkých orgánov

Funguje to naozaj?

 

Keď sa zameriame na čisto športový výkon z hľadiska energizácie tela kyslíkom, tak musím vás sklamať – váš športový výkon sa pitím kyslíkovej vody nezvýši. Ale môžete si to kľudne vyskúšať na vlastnej koži.

 

Ale stačí sa pozrieť na to aj z inej strany – normálny vzduch obsahuje v sebe asi 20,9 % kyslíka, pri nádychu človek spotrebuje 500ml kyslíka, teda pol litra. Bežná fľaša kyslíkovej vody je obohatená    približne o 100g kyslíka. Čiže to je len taký jemný závan kyslíka v takejto fľaši. Vzhľadom k tomu, že hemoglobín je už takmer nasýtený kyslíkom počas bežného dýchania, tak iba malé množstvo ďalšieho kyslíka môže byť rozpustený v plazme. Potom nie je prekvapujúce, že okysličená voda nezlepšila maximálny športový výkon.

 

Pri porovnaní s bežnou vodou z vodovodu je obsah kyslíka zvýšený len o 6,7 g na 500 ml vody. To je naozaj málo aj pre bežné dýchanie na to, aby takýto nadbytočný kyslík spravil nejaký zázrak. Taktiež treba brať do úvahy nejaké straty kyslíka pri otvorení fľaše, pri jej skladovaní...

Dalo by sa povedať, že okysličená voda je ako prípad čistého podvodu bez fyziologického základu. Treba si uvedomiť jednu dôležitú vec – kyslík sa dostáva do tela hlavne jeho dýchaním zo vzduchu. Na to sú prispôsobené naše pľúca, ktoré okysličujú našu krv a tá zase okysličí efektívne všetko, čo naše telo vyžaduje. Nie sme teda ryby, že by sme dokázali dostať kyslík do seba iným spôsobom ako pľúcami, teda pľúca majú na tom najväčší podiel. Kyslík sa do tela dostáva len dvomi spôsobmi – naviazaním sa na hemoglobín alebo sa dokáže rozpustiť v plazme.

 

Kyslíková voda a jeho výrobcovia a predajcovia využívajú nevedomosti a ohlupujú ľudí o tom, že čo všetko dokáže takáto predražená voda pozitívne urobiť s našim telom. Rovnako sa potom nájdu ďalší, ktorí vám budú predávať iné zázraky. Ale skôr ako im uveríte, overte si zopár faktov o predávanom produkte, je to len vo váš prospech.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Väčšiu lož a nepravdu o Paškovi ešte nikto nevyriekol (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, diaľnicu na Trnavu rozšíri na osem pruhov

Proti zmenám sa postavili aktivisti aj Bratislavský samosprávy kraj.


Už ste čítali?